Чоловік відкрив Карту киянина в Ощадбанку, але з його рахунку стягували кошти. Це робили нібито за неактивність. Виявилось, що він пішов на війну, а користувався послугами фінустанови для пільг.
Як зазначається у скарзі, що опублікована на сайті “Мінфіну”, чоловіку потрібна картка Ощадбанку для використання Картки киянина з пільгами. Раніше він раз на рік на неї щось купував.
“Не стану писати про вічні черги, комісію за перевірку власного рахунку в банкоматі та інші неадекватні прояви цього банку, які всім відомі. Моя історія цікавіше. Нещодавно натрапив у Viber на повідомлення від Ощадбанку про те, що з мого рахунку стягнуто кошти за неактивність, і тепер вони стягуватимуться щомісяця. Оскільки картка мені потрібна була тільки для використання Картки киянина з пільгами, раніше я просто раз на рік з неї щось купував, і комісія не зачислялась. Інших причин користуватись послугами цього банку я не бачу”, – розповів чоловік.
З початку повномасштабного російського вторгнення чоловік пішов добровольцем, тож поруч з ним немає банкоматів. Тож закрити рахунок у нього немає можливості.
“З лютого 2022 року я пішов добровольцем у ЗСУ, і досі знаходжусь на фронті. Ні біля мене, ні в декількох годинах їзди немає, ні банкоматів Ощадбанку, ні тим паче відділень. Картка моя давно згоріла, і скористатись я нею не можу. Їхати сотні кілометрів у відділення, щоб простояти пару годин в черзі та закрити рахунок у мене також немає можливості”, – наголосив чоловік.
Ощадбанк поки не відповів на скаргу чоловіка. Однак, чи буде реакція фінустанови, невідомо. У коментарях користувачі пишуть, щоб він звернувся до банку та запитав, як закрити рахунок захиснику. Також йому радять, через банківську програму переказати всі гроші, що залишилися в Ощадбанку, на будь-який інший рахунок і нічого з нього не вираховуватимуть.
“Картка киянина” в Ощадбанку
Картка киянина використовується мешканцями столиці для доступу до соціальної підтримки, послуг та сервісів. Щоб її отримати потрібно прийти в одне з відділень Ощадбанку в Києві. З собою потрібно мати такі документи:
- паспорт, або документ, що його замінює;
- ідентифікаційний номер;
- документ, що підтверджує пільговий статус (для киян-пільговиків);
- довідку про працевлаштування в організації, що зареєстрована у Києві (для осіб прописаних за межами міста);
- кольорове фото 3×4 (якщо відсутнє якісне фото, вклеєне у паспорт).
Обслуговування картки киянина обходиться у 120 гривень на рік. Для клієнтів, власників зарплатної картки, за умови зарахування на картку зарплати, а також пільгових категорій населення – безкоштовно.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Ощадбанк відмовив клієнтці, яка взяла іпотеку, у реструктуризації кредиту: на чию сторону встав суд
- У клієнта Ощадбанку під виглядом Є-допомоги викрали 174 тисячі гривень: чи допоміг суд повернути кошти
- Пенсіонеру в Ощадбанку відмовились відкрити “Картку киянина”: у чому причина
- У центрі Києва Тарас Шевченко заговорив голосом Стуса: де та коли можна побачити унікальний віртуальний аватар поета