Вулиці Єрмака у Києві не буде: міськрада назве її іменем дисидента

В Оболонському районі столиці України більше не буде вулиці Єрмака. Як її перейменувати – ще вирішують. Але у Київській міській раді схиляються до того, що це має бути вулиця Михайла Гориня – українського дисидента радянських часів та політика часів Незалежності. Рішення – за депутатами. 

Про це стало відомо з проєкту рішення Київської міської ради. 

У деяких Telegram-каналах вже жартують, що перейменування, мовляв, пов’язане із тим, що мер Києва Віталій Кличко і глава Офісу президента України Андрій Єрмак нібито не дуже симпатизують один одному. Але насправді вулиця у столиці України має ім’я російського кривавого отамана Єрмака Тимофійовича, який жив у XVI столітті та колонізував Сибір. 

Відтак, перейменовують вулицю у межах “закону антиПушкін”. Адже 3 травня, Верховна Рада України ухвалила закон № 8273. Він дозволяє вилучати не лише радянські, а й імперські культурні пам’ятки періоду, що був раніше.

Вулиці Єрмака у Києві не буде: міськрада назве її іменем дисидента 1

 

Вулиця Єрмака (наразі його) розташована в Оболонському районі – це бічна вулиця проспекту Степана Бандери і паралельна Оболонському проспекту. Кияни знають, що тут є один з популярних хірургічних центрів та гіпермаркет поблизу. 

Вулиці Єрмака у Києві не буде: міськрада назве її іменем дисидента 2

Горинь чи Черчилль? 

Відомо, що кияни пропонують перейменувати вулицю Єрмака на вулицю Вінстона Черчилля – британського державного діяча, який у 1940-1945 та 1951-1955 роках був прем’єр-міністром Великої Британії. Є навіть петиція, автор якої зазначає, що Черчилль був запеклим борцем з кровожерливими диктатурами. А оскільки Велика Британія є надійним другом і партнером України у війні проти росії, то така назва для однієї з вулиць Києва цілком прийнятна. 

Водночас у міськраді вважають, що Україна має своїх гідних борців за свободу. Політичний дисидент Михайло Горинь, іменем якого хочуть назвати цю вулицю, шість років сидів у мордовських таборах суворого режиму, а також відбував заслання за непокору у 1970-80-х роках. Він був учасником Української Гельсінської спілки та народним депутатом 1-го скликання у часи Незалежності. Помер 2013 року у Львові. 

Як писав Інформатор, Володимир Зеленський підписав закон про деколонізацію та заборону імперської пропаганди рф. Згідно з документом, забороняється використовувати у назвах топонімів, юридичних осіб та об’єктів права власності імперську символіку рф, а також її культурні та історичні місця, дати, події та населені пункти.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь