У центрі Києва Тарас Шевченко заговорив голосом Стуса: де та коли можна побачити унікальний віртуальний аватар поета

У столиці з’явився оригінальний культурний об’єкт. Йдеться про віртуальний аватар Тараса Шевченка. Він заговорив голосом сина Василя Стуса. Стало відомо, де та коли можна це побачити.   

Як передає Суспільне, мультимедійне шоу під назвою “Імерсивний Світ Тараса Шевченка” можна побачити на екранах ТРЦ Gulliver в столиці. Саме шоу триває 7,5 хвилин. Гідом виставки зробили цифровий аватар легендарного поета, який створювали за допомогою штучного інтелекту.   

Віртуальний аватар Шевченка. Фото: Суспільне

Віртуальний аватар Шевченка. Фото: Суспільне

Зазначається, що цифрова “особистість” повторює зовнішність відомого митця та його манери. Озвучив аватар Дмитро Стус (син дисидента та поета Василя Стуса), який понад 10 років є очільником Національно музею Тараса Шевченка.     

Організатори проєкту створили також чат-бот. Він розуміє понад 50 мов, проте спілкується лише українською. Користувачі також можуть обрати формат відповіді: аудіо, відео або повідомлення у форматі тексту. Цей бот, як розповіли розробники, володіє великою базою знань про українську культуру, а зокрема – знає весь творчий шлях поета Тараса Шевченка.   

Віртуальний аватар Шевченка в Києві:

  • Де – Gulliver;
  • Коли – 7 та 8 жовтня о 19:00.

Віртуальний аватар Шевченка. Фото: Суспільне

Віртуальний аватар Шевченка. Фото: Суспільне

Унікальні виставки в Києві

4 жовтня в столиці відкрилася виставка “Наш Маріуполь”. Вулична виставка складається з 15 банерів, що розташовані за адресою Хрещатик 22, біля приміщення Головпошти. Ідея полягає в тому, щоб показати історію міста-героя Маріуполя від козацького періоду по сьогодення за допомогою історичних фото.

“Нагадувати про історію українських міст, які є окрасою нашої держави – наш обов’язок. Історія Маріуполя унікальна. Це історія того, як освоювались простори над Азовським морем. Це історія розквіту та співжиття української і грецької культури. Доля нині окупованого Маріуполя не може залишити нікого з нас байдужим. В умовах, коли ми зараз чинимо спротив російській агресії, особливо важливо нагадувати про історію усіх наших регіонів та міст”, – зазначив в.о. голови Українського інституту національної пам’яті Володимир Тиліщак.

Також у столиці відкрили виставку “Колір як мова”. У Музеї Києва представили понад 20 художніх робіт митців-колористів Тетяни Яблонської та Миколи Глущенка. Для виставки використали роботи з фондової колекції Музею історії міста Києва, Національного художнього музею України та колекції родини Тетяни Яблонської. Відвідати її можна до 12 листопада за адресою: вулиця Богдана Хмельницького, 7.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Розчищення річки Либідь у Києві: чому це важливо та що говорять у КМДА про майбутні роботи
  • У Києві біля Олександрівської лікарні на небезпечному схилі планують побудувати хмарочос – хто за цим стоїть
  • У Києві рятують старовинний будинок від руйнування забудовником силами мистецтва
  • Попри кримінальне провадження, у центрі Києва зносять 200-річний будинок Бубнових: що відомо про забудовника

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь