У декількох дитсадках Київщини зафіксовано спалах гострої кишкової інфекції – діти потрапляють до лікарень

В Київській області зафіксовано спалах гострої кишкової інфекції (ГКІ). Підозрюють, що джерелом хвороби стала місцева компанія, яка надає послуги кейтерингу (аналог виїзних банкетів). У шести дитсадках області зафіксовано вже 18 випадків захворювання. 

Про це повідомляє обласний Центру контролю та профілактики хвороб (ОЦКПХ) на своїй Facebook-сторінці. Наразі триває розслідування інциденту.

Так, захворювання зареєстроване в шести приватних дитячих садочках Фастівського та Бучанського районів Київської області. Скоріше за все, винна фірма, яка поставляла продукти харчування до цих установ.

Станом на сьогодні, 1 вересня, вже зафіксовано 18 випадків серед малечі віком від 2 до 6 років. 

“17 дітей перебувають на стаціонарному лікуванні, ще 1 дитина – у відділенні інтенсивної терапії. Фахівці Київського ОЦКПХ розпочали епідеміологічне розслідування з метою встановлення ймовірного джерела та факторів інфікування та проведення протиепідемічних заходів для локалізації спалаху”, – сказано на сторінці Центру. 

Окрім цього, спеціалісти проводять спеціальні лабораторні дослідження та обстежують дітей. Ці дії спрямовані на виявлення збудника захворювання.

Гострі кишкові інфекції – що це таке і чому це небезпечно

Тепла пора року – це час, коли люди отруюються найчастіше. Через спеку більшість продуктів псується значно швидше, аніж під час холодів. До того ж нерідко порушуються правила зберігання їжі.   Гострі кишкові інфекції (ГКІ) є одними з найпоширеніших інфекційних захворювань, які можуть призвести до серйозних ускладнень. В особливій групі ризику перебувають саме діти. Кишкові інфекції передаються через вживання зараженої їжі та води, під час купання у забруднених водоймах, через брудні руки і предмети побуту, тощо.

“Серед найпоширеніших симптомів ГКІ є слабкість, підвищення температури, біль у животі, блювота і діарея. При виявленні таких симптомів рекомендується одразу звернутися до сімейного лікаря”, – нагадують в ОЦКПХ. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Отруєння чадним газом: як вчасно помітити симптоми і запобігти небезпеці
  • Масове отруєння у ресторані «Гетьман» у Чернівецькій області: 16 людей у лікарні
  • Бруд та мухи: в Києві закрили піцерію, де отруїлись люди – що відомо про санітарний стан закладу

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь