У Києві поліцейський підробляв таксистом під час комендантської години: що вирішив суд

У Києві під час комендантської години сержант поліції підробляв у службі таксі Uklon. Втім, 26 вересня 2022 року автомобіль Ford Fusion, яким він керував зупинили на площі Перемоги. Чоловік не мав права на нічні поїздки, адже у нього не було відповідної перепустки. 

Про це йдеться у постанові Шевченківського районного суду Києва. На момент зупинки автівки з поліцейським за кермом, в салоні автомобіля знаходилась мешканка столиці, яка повідомила співробітникам департаменту внутрішньої безпеки, що за допомогою мобільного додатка служби таксі Uklon вона викликала транспортний засію, щоб потрапити з клубу додому.

Надалі щодо чоловіка склали протокол за ч. 1 ст. 172-4 (суміщення з іншими видами діяльності) Кодексу про адміністративні правопорушення. Його направили до суду лише через пів року після події — у березні 2023 року.

На судовому засіданні чоловік розповів, що автівка належить його матері. Він надав свій транспортний засіб знайомому для волонтерської діяльності. За його словами, товариш також підробляв підвезенням попутників.

Пізно ввечері 26 вересня чоловік забрав машину, однак виявилося, що в ній знаходиться жінка. Товариш попросив поліцейського відвезти її додому, на що той погодився. Втім, його зупинили патрульні, оскільки вже діяла комендантська година. Поліцейський заперечив, що надавав послуги з перевезення пасажирів, а також зазначив, що попередив про інцидент керівництво.

Захист поліцейського також послався на відповідь компанії Uklon, згідно з якою чоловік не перебуває у трудових відносинах зі службою таксі. Відтак, твердження про те, що він під час дії комендантської години надавав послуги з перевезення пасажирів, є лише припущенням.

Втім, не на користь поліцейського виявилися свідчення патрульних, які розповіли суду, що після зупинки автомобіля Ford, той не зміг нічого конкретного розповісти про пасажирку автомобіля, нібито його знайому, а потім взагалі заплутався в інформації щодо її особистості. У підсумку жінка розповіла, що їй треба було з клубу дістатися додому, відтак вона просто замовила послугу таксі.

Також пояснення суду надала і пасажирка Ford, яку віз чоловік. Вона розповіла, що викликала таксі на вулицю Антоновича. За її словами, водій одразу ж попросив сказати патрульним, у разі зупинки автомобіля, що вона є його знайомою, а він лише підвозить її додому. За поїздку вона заплатила 921 гривню. 

Рішення суду 

Суд дійшов висновку, що чоловік дійсно допустив порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності. Втім, на момент розгляду судом справи пройшло більше ніж шість місяців з дня виявлення зазначеного правопорушення. Відтак, справу за ст. 172-4 КУпАП щодо поліцейського закрили у зв’язку із закінченням строків, відведених для притягнення до відповідальності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Жінці перерахували на картку 11 тисяч гривень зарплати, але у відділенні Ощадбанку вона отримала лише 1 тисячу гривень: рішення суду
  • В Uklon пояснили, чому під час повітряної тривоги зростають ціни на послуги таксі
  • У клієнтки ПриватБанку з картки списали майже 40 тисяч гривень: чи повернув суд гроші
  • Знову криза? Чи вистачить українцям палива: прогноз експерта

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь