У Києві забудовник зірвав пломбу та прапори України й США на історичній садибі – подробиці та фото

У Києві забудовник зірвав пломбу на садибі Барбана. Крім того, він збив меморіальну табличку письменнику Джону Стейнбеку та зняв прапори України та США.

Про це повідомив активіст Дмитро Перов у Facebook.

Садиба Барбана. Фото: Дмитро Перов

Садиба Барбана. Фото: Дмитро Перов

Він нагадав, що на цю історичну садибу Шевченківський суд наклав арешт. Будівля була опечатана до дій забудовника.

Так вигляда садиба до дій забудовника. Фото: Дмитро Перов

Так вигляда садиба до дій забудовника. Фото: Дмитро Перов

Відомо, що на тому місці планується будівництво 12-поверхового житлового комплексу. У серпні 2021 року вже була спроба знести історичні будівлі, але Рада національної безпеки і оборони України скликала екстренне засідання, на якому зобов’язала Київську міську державну адміністрацію надати садибі статус памʼятки, а власника – зобов’язати її відновити. 

Садиба Барбана. Фото: Дмитро Перов

Садиба Барбана. Фото: Дмитро Перов

“На День Києва місцеві мешканці власним коштом встановили на Садибі меморіальну табличку присвячену лауреату Нобелівської та Пуліцирівської премії – Джону Стейнбеку, що двічі зупинявся в цьому будинку під час своїх відвідин України”, – розповів Перов.

Садиба Барбана. Фото: Дмитро Перов

Садиба Барбана. Фото: Дмитро Перов

Демонтаж історичних будівель в Києві

10 серпня в Києві на Подолі знесли 200-річну будівлю на Ярославській, 13Б. Цей будинок було побудовано після великої київської пожежі 1811 року. Кияни викликали поліцію і слідчі розпочали кримінальне провадження за статтею 356 Кримінального кодексу (самоправство). Ще у 2015 році садиба мала отримати захист від знесення, проте цього не сталося.

12 серпня мер столиці зробив заяву щодо цього випадку. За словами Віталія Кличка, місцева влада не давала жодних дозволів на це. Тепер, підкреслив міський голова, договір про оренду буде розірваний.

Ще один 200-річний будинок почали зносити теж на Подолі за адресою вул. Набережно-Хрещатицька, 13. Ця будівля знаходиться на території Історико-архітектурного заповідника “Стародавній Київ” та перебуває в межах Центрального історичного ареалу Києва. Також неподалік знаходиться “Історичний ландшафт Київський гір та долини річки Дніпро” та “Культурний шар Подолу”.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь