У Києві замість наявного муралу хочуть створити новий із прихованою рекламою горілки

У Солом’янському районі на вулиці Липківського, 8 хочуть замалювати мурал відомого канадського художника Emmanuel Jarus. На його місці планують створити стінопис із прихованою рекламою горілки “Козацька Рада”.

Як повідомляє депутатка Київради Євгенія Кулеба, декілька днів тому на стіні будинку зʼявилася конструкція та оголошення з візуалізацією муралу, який зʼявиться на місці теперішнього. Більшість мешканців шоковані, адже не давали згоду на “перемальовку”.

“РДА лист підтримки не надала — відправила до Департаменту благоустрою і за згодою співвласників”, — зазначила депутатка.

Оголошення з візуалізацією муралу, який зʼявиться на місці існуючого

Оголошення з візуалізацією муралу, який зʼявиться на місці існуючого

Під час зустрічі з мешканцями та владою ініціатор нового муралу заявив, буцімто його “військові погодили, а місцеві мешканці — вата, якщо не підтримують цей патріотичний малюнок”. Також ініціатор заявив, що “зараз архітектура не головна, а головна війна”.

Наразі, за словами Євгенії Кулеби, “згоди мешканців немає, згоди РДА немає, проте конструкцію поставили і будуть замальовувати один мурал іншим”.

Кияни створили петицію про заборону муралів на будинках до узгодження з громадою

Кияни створили петицію з закликом до міської влади розробити прозорі механізми створення муралів на стінах будинків — затверджувати ескізи мають експерти з залученням громадськості. До того нанесення стінописів у столиці мають заборонити. Авторка ініціативи Марія Виноградова зауважує, що мурали стали невід’ємною ознакою Києва і впливають на візуальний образ міста. Водночас, за її словами, не всі однаково сприймають їх мистецьку цінність. Навколо створення муралів виникають конфлікти з мешканцями багатоповерхівок, які не погоджуються зі зміною фасаду.

Петиція про заборону муралів на будинках до узгодження з громадою

Петиція про заборону муралів на будинках до узгодження з громадою

Рішення про малюнки на стінах зазвичай ухвалюють районні адміністрації без консультацій з громадою та експертним середовищем і без погодження з Департаментом охорони культурної спадщини КМДА, зазначає авторка петиції. Тому пропонується розробити відкриту процедуру погодження муралів з істориками, архітекторами, митцями, а також проведення консультацій із власниками будівель та громадою. У цьому зв’язку наголошується на необхідності розробити та затвердити на рівні місцевої влади Положення “Про погодження створення муралів у м. Києві”. Також столичну владу закликають створити онлайн-платформу або інші засоби комунікації, які б дозволяли містянам висловлювати думки та пропозиції щодо стінописів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.    

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • У Києві діятимуть нові перепустки для пересування у комендантську годину: подробиці
  • В одному з ТРЦ Києва можна погратися з котиками, які втратили господарів через війну, чи взяти пухнастика собі
  • Хрещатик, станція метро Арсенальна та інші знакові місця Києва. В мережі опублікували фото 1960-х рр.
  • Земельні ділянки на Микільській Слобідці в Києві, де мав бути парк, Ощадбанк виставив на продаж під забудову

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь