У Києві правоохоронці дізналися про нові факти порушень при будівництві житлового комплексу “Forest” на Лісовому масиві. На прокладання інженерних мереж з бюджету могли витрати майже 80 тисяч гривень. За версією слідства, грошові кошти привласнив керівник ТОВ “БК “Інжбудмонтаж” (компанія-субпідрядник), нещодавно він отримав відповідну підозру. Його долю також можуть повторити перший заступник директора КП “Спецжитлофонд” (замовник будівництва) та керівник ТОВ “Скайбуд Груп” (генпідрядник), які, ймовірно, вступили між собою у змову.
Як йдеться у публікації видання “КиївВлада”, паралельно з цим, слідчі продовжують вести справу щодо завдання збитків міському бюджету через неповернення авансу за ці будівельні роботи, в рамках якої директор “Спецжитлофонду” Володимир Шарій не лише отримав статус підозрюваного, а й був відсторонений від своєї посади.
Справа розслідується в рамках кримінального провадження, яке відкрили 19 червня 2023 року Подільським управлінням Нацполіції Києва. Фігурантам цієї справи попередньо інкримінується вчинення злочинів, передбачених ч. 3 ст. 191 (заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем, вчинене попередньою змовою групою осіб) та ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України. Санкції цих статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на термін до восьми років.
Що з’ясували слідчі
6 липня 2020 року КП “Спецжитлофонд” і ТОВ “Скайбуд Груп” уклали договір на виконання будівельних робіт з прокладання зовнішніх інженерних мереж до житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями на перетині вулиць Мілютенка та Шолом-Алейхема у Деснянському районі (згаданий вище ЖК “Forest”). Загальна вартість робіт за цією угодою мала б скласти 60,4 мільйона гривень, але з умовою, що ця ціна може змінюватися. Завершити прокладання інженерних мереж ТОВ “Скайбуд Груп” повинно було до липня 2021 року.
8 липня того ж року між вказаною компанією і ТОВ “Будівельна компанія (БК) “Інжбудмонтаж” укладено договір субпідряду на виконання вищезазначених робіт. Вартість цієї угоди теж не була прямо визначена – сторони домовилися, що вона визначається у тому числі й за актами приймання виконаних робіт.
Протягом 2020-2021 років КП “Спецжитлофонд” і ТОВ “Скайбуд Груп” декілька разів укладали додаткові угоди до “початкового” договору, в тому числі – продовживши термін виконання робіт до травня 2022 року. Надалі, 31 серпня 2022 року, “Спецжитлофонд” в односторонньому порядку розірвав вказаний договір – офіційною підставою стало те, що компанія не виконала свої зобов’язання у визначені терміни та не звернулася до КП щодо продовження угоди. На той момент ТОВ “Скайбуд Груп” отримало за виконання даних робіт 16,4 мільйона гривень.
У ході слідства з’ясувалось, що до трьох актів виконаних будівельних робіт (за листопад 2020 року, а також за липень і грудень 2021 року), за якими відбувалися “проплати”, внесли недостовірні відомості. Йдеться про необґрунтоване завищення вартості чавунних люків з логотипом ПрАТ “АК “Київводоканал”. За результатами експертизи, через завищення цін територіальній громаді Києва завдали збитки на загальну суму 79,8 тисячі гривень.
11 серпня 2023 року директору ТОВ “БК “Інжбудмонтаж” повідомили про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених вищезгаданими ч. 3 ст. 191, ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України. 17 серпня Подільський районний суд обрав йому запобіжний захід у вигляді застави на суму 80,5 тисяч гривень. У відкритих джерелах не уточнюється, чи сплатив підозрюваний ці кошти, але у випадку, якщо це трапилося, його ще зобов’язали прибувати до слідчого, прокурора або суду за кожним їх викликом та вимогою, не відлучатися за межі Києва без дозволу правоохоронців, здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій закордонний паспорт.
Що цікаво, за інформацією слідства, вчиняючи вищезгадані злочини, підозрюваний знаходився у змові з керівником ТОВ “Скайбуд Груп” і першим заступником директора КП “Спецжитлофонд”. Втім, наразі у відкритих джерелах відсутня інформація щодо вручення підозр цим посадовцям. Варто додати, що до ЖК “Forest” столична влада давно планує переселити мешканців багатоповерхівки на вулиці Мілютенка, 23-А. Перебування в цій будівлі негативно впливає на здоров’я мешканців через наявність шкодочинних мікроскопічних грибів.
Про житловий комплекс “Forest”
Forest – це багатоквартирний житловий комплекс зі змінною поверховістю на першій лінії вулиці Шалом-Алейхема. Свою назву комплекс отримав завдяки розташуванню на Лісовому масиві та парковій зоні за територією будинку – згідно з детальним планом розвитку району, паркова зона там залишиться. Крім скверу на задньому дворі, поруч ще кілька парків та скверів для прогулянок та пікніків: парк Кіото, парк Деснянський, парк Малишка, парк Перемоги. За даними ЛУН, метр квадратний 2-кімнатної квартири в ЖК “Forest” коштує від 40 тисяч гривень.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- У Києві планують відремонтувати підземний тунель на Севастопольській площі за майже 80 мільйонів гривень
- Київська влада виступила проти забудови ділянки на Микільській Слобідці, яку продає Ощадбанк
- У Кличка знову скандал. Долею історичного будинку в Києві зайнявся Мінкульт
- Підприємці Києва скаржаться на Кличка президенту Зеленському