200-літній будинок на Подолі, який почали зносити, перевірив Департамент охорони культурної спадщини КМДА. Йдеться про будинок за адресою вул. Набережно-Хрещатицькій, 13. Це сталося після того, як активісти звернулися до місцевої влади.
Про це повідомили в Департаменті охорони культурної спадщини КМДА. Зазначається, що комісія побувала на території історичної будівлі за адресою вул. Набережно-Хрещатицькій, 13. При цьому замовнику робіт з демонтажу вручили припис з відповідними вимогами щодо охорони культурних пам’яток. Тепер будівельні роботи там проводитися не будуть.
Історичний будинок на Подолі перевірили
Слід зазначити, що раніше було відомо про повідомлення активістів. Небайдужі експерти розголошували інформацію про те, що покрівлю старовинної будівлі на Подолі частково демонтували.
“Аби попередити можливе знесення, вже надано доручення підпорядкованій установі розпочати дослідження та збір необхідних архівних, бібліографічних матеріалів по вказаному об’єкту для подальшого розгляду і надання пам’яткоохоронного статусу”, – пояснили експерти в Департаменті охорони культурної спадщини КМДА.
Слід зазначити, що це в цьому випадку йдеться про будівлю колишніх майстерень річкового порту. Цей будинок було зведено ще в 1822 році. Він вважається найстарішою зі збережених на набережній. На місці майстерень планується спорудити апарат-готель з семи поверхами. Зараз будівельники демонтували частину даху споруди.
Дах історичного будинку частково демонтований
Ця будівля знаходиться на території Історико-архітектурного заповідника “Стародавній Київ” та перебуває в межах Центрального історичного ареалу Києва. Також неподалік знаходиться “Історичний ландшафт Київський гір та долини річки Дніпро” та “Культурний шар Подолу”.
Демонтаж історичних будівель в Києві
Демонтаж історичного будинку на Набережно-Хрещатицькій – не перший подібний випадок. Також нещодавно стало відомо про знесення 200-річного будинку вул. Ярославській, 13б, у Подільському районі Києва. Зазначалося, що це стало можливим через те, що будинок не був внесений до переліку пам’яток культурної спадщини Міністерства культури України. На знесення відреагував Віталій Кличко. Він заявив, що місцева влада готує звернення до правоохоронних органів, щоб власника перевірили. Також міський голова столиці закликав депутатів Верховної Ради України підтримати законопроєкт, який дозволить міській владі викупати історичні об’єкти в недобросовісних власників.
“Зазначу цікавий момент, що Верховна рада в січні цього року остаточно скасувала заборону на містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць, занесених до Списку історичних населених місць України”, – підкреслив мер Києва.
У червні також сталася подібна ситуація з історичним будинком в Києві, який пов’язують з головою Центральної Ради Української Народної Республіки, академіком Михайлом Грушевським. Йдеться про будинок на вулиці Володимирській, 21/20 (активісти вказують адресу вул. Софійська, 20/21). Віталій Кличко на ризик знесення об’єкта відреагував. За словами мера, наразі цей будинок не є в переліку об’єктів культурної спадщини, проте міська влада готує документи, щоб ця пам’ятка була під охороною.
“Будівельної техніки на обʼєкті не виявили, роботи там не ведуться. Департамент охорони культурної спадщини здійснює нагляд за обʼєктом і готує документи, щоб якомога швидше він отримав охоронний статус памʼятки архітектури”, – повідомив мер столиці.
Нагадаємо, раніше депутатка Київської міської ради повідомила, що історичний будинок на Подолі знесли за дозволом міської влади.