У Кличка призначили третю експертизу пошкодженого Шахедом будинку на Жилянській в Києві

Міська влада Києва проведе ще одну, вже третю експертизу зруйнованого російським дроном будинку на вулиці Жилянській. Жителі будинку сумніваються, що комунальне підприємство, яке видало звіт про аварійність будівлі в день влучання дрона, взагалі проводило експертизу.

Депутатка Київради Ксенія Семенова повідомила, що після висновку експертизи, зробленої на замовлення мешканців зруйнованого будинку, в КМДА призначили нову експертизу. Вона додала, що після десятка публікацій в пресі, в тому числі міжнародній, столична влада призначила справжню експертизу.

“Після десятка публікацій в пресі, в тому числі міжнародній, Непоп (Заступник очільника КМДА Вʼячеслав Непоп – прим. ред.) вирішив призначити справжню експертизу будинку на Жилянській”, – зазначила вона.

Скандал з історичним будинком на Жилянській

У жовтні минулого року росія вдарила по житловому кварталі у Шевченківському районі Києва. Один з дронів влучив будинок номер 116 на Жилянській, в результаті він обвалився. Житло у цьому будинку втратили 16 людей, 5 загинули. Цей будинок має певну архітектурну й історичну цінність.

Місцева влада наполягала, що будинок відновленню не підлягає. Так, заступник голови КМДА Микола Поворозник заявляв, що дерев’яні перекриття у будинку неможливо відбудувати. Він посилався на експертизу, яку у той же день, коли в будинок влучив ворожий БПЛА, провело комунальне підприємство КМДА “Київекспертиза”. Згідно з її висновками, “житловий будинок, як об’єкт в цілому, відновленню не підлягає”.

Петицію, яка вимагає відновити будинок, зареєстрували 19 жовтня 2022 року. Вона зібрала необхідну кількість підписів і чекала на розгляд Київради. У відповідь на петицію міський голова лише підтвердив, що будинок неможливо відновити.

У серпні 2023 рокустало відомо, що мешканці будинку замовили у ДП “Київський промбудпроект” ще одну експертизу власним коштом. Її висновки – діаметрально протилежні експертизі, яку зробила КМДА. Це дослідження ДП “Київський промбудпроект” зробило у травні 2023 року. Згідно з висновками експертів, технічний стан будинку – частково задовільний. Для його відновлення необхідно демонтувати всі дерев’яні перекриття, стіни до “живого”, перемички над пошкодженими вікнами. Фахівці наголошують на необхідності відремонтувати перекриття над підвалом, а дерев’яні перекриття пропонують замінити на легкі монолітні. Водночас покрівлю будинку потрібно повністю замінити. Загалом будинок підлягає капітальному ремонту, йдеться у висновку.

Мешканці історичного будинку на вулиці Жилянській 116а, зруйнованого російським дроном у жовтні минулого року, планують звертатися до президента Володимира Зеленського та благодійних фондів, які можуть допомогти відновити будинок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Кличко на посаді мера Києва з початку війни заробив більше мільйона гривень
  • Київміськбуд після затримки розпочав реєстрацію нерухомості у столичному ЖК "Оберіг-2"
  • Чи зможуть окупанти знову занурити Україну в темряву: експерти пояснили, чи є ризик блекаутів восени-взимку
  • Київзеленбуд хоче відремонтувати ставок у Голосіївському районі за майже 5 мільйонів гривень: що зроблять

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь