У Кличка відповіли, чи будуватимуть паркінг замість зеленої зони поблизу Протасового Яру в Києві

Паркувальний майданчик навпроти стіни пам’яті у Протасовому Яру облаштовувати не будуть. Вже зареєстровано проєкт рішення про виключення вказаної ділянки. Його розглянуть на найближчому пленарному засіданні Київської міської ради.

Про це повідомив заступник міського голови, секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко. За його словами, у серпні 2021 року Київська міська рада прийняла рішення, згідно з яким у перелік паркувальних майданчиків, закріплених за комунальним підприємством “Київтранспарксервіс”, входила земельна ділянка на розі вулиці Протасів Яр та провулка Докучаєвського.

Станом на сьогодні КП в частині облаштування цього паркувального майданчика це рішення не виконало. І не робитиме цього. На найближчому пленарному засіданні Київської міської ради депутати розглянуть проєкт рішення про виключення земельної ділянки на розі вулиці Протасів Яр та провулка Докучаєвського з додатка №5 до рішення Київської міської ради від 31 серпня 2021 року про внесення змін до рішення Київської міської ради від 23 червня 2011 року № 242/5629 “Про встановлення місцевих податків і зборів у Києві”.

“Стіна пам’яті створена у 2022 році, і має бути непорушною. Як і простір біля неї. Зареєстрував проєкт рішення про виключення вказаної ділянки навпроти стіни пам’яті у Протасовому Яру з цього переліку. Кожен з нас шанує пам’ять всіх захисників та захисниць, які віддали своє життя за Україну”, – додав Бондаренко.

Паркінг замість зеленої зони поблизу Протасового Яру 

4 вересня депутатка Київради Ксенія Семенова повідомила, що у Києві біля Протасового Яру хочуть збудувати паркінг на місці зеленої зони. Роботи з облаштування поки що призупинені.

Семенова додала, що Протасів яр став місцем пам’яті, тому до будь-яких змін у цьому місці треба ставитися з турботою про почуття громади. Тож, вздовж стіни треба робити сквер.

“Одна справа, якщо це буде паралельна погодинна парковка в один ряд, як частина громадського простору. Інша – якщо це суцільна нічна парковка замість зеленої зони”, – наголошувала Семенова.

Суспільству не сподобалась ідея появи паркінгу. Адже на вулиці Протасів Яр висаджена Алея пам’яті про Ратушного та стінопис, присвячений захисникам. Активіст Роман Ратушний заснував рух, що боровся проти забудови Протасового Яру. 9 червня 2022 року він загинув на фронті. 23 березня 2023 року Київський апеляційний суд ухвалив рішення на користь загиблого активіста та київської громади у справі проти компанії, яка хотіла забудувати Протасів Яр.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • У Києві на місці історичної будівлі, яка двічі горіла цього року, планують звести клубний будинок з апартаментами: всі подробиці
  • У Кличка витратили 298 мільйонів гривень на обладнання для освітлення
  • Будівництво Подільського мосту в Києві. Керівника КП звинувачують в переплаті за пісок 6,5 мільйона гривень
  • У мережі показали, як будували метро в Києві – історичні фото

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь