У Кличка замість зеленої зони поблизу Протасового Яру хочуть побудувати паркінг: що про це кажуть кияни

У Києві біля Протасового Яру хочуть збудувати паркінг на місці зеленої зони. Відповідний дозвіл надала Київська міська рада. Роботи з облаштування поки що призупинені. 

Про це повідомила депутатка Київради Ксенія Семенова. За її даними, парковку там затвердили розпорядженням КМР від 31 серпня 2021 року ще до повномасштабного російського вторгнення, яка є в 5 додатку Київтранспарксервісу. Решту парковок можна переглянути на карті. 

Семенова додала, що Протасів яр став місцем пам’яті, тому до будь-яких змін у цьому місці треба ставитися з турботою про почуття громади. Тож, вздовж стіни треба робити сквер. За її словами, комунальне підприємство “ШЕУ” поки погодилось призупинити роботи з облаштування паркінгу.

“Одна справа, якщо це буде паралельна погодинна парковка в один ряд, як частина громадського простору. Інша – якщо це суцільна нічна парковка замість зеленої зони”, – наголосила Семенова. 

Суспільству не подобається ідея появи паркінгу. Адже на вулиці Протасів Яр висаджена Алея пам’яті про Ратушного та стінопис, присвячений захисникам. 

Стінопис у Протасовому Ярі, який нагадує про полонених азовців

Стінопис у Протасовому Ярі, який нагадує про полонених азовців

Боротьба за Протасів Яр

Активіст Роман Ратушний заснував рух, що боровся проти забудови Протасового Яру. 27 червня 2020 року Київська міська рада повернула земельній ділянці площею 3,15 га у Протасовому Яру статус зелених насаджень. 25 вересня 2020 року Окружний адміністративний суд визнав незаконним та скасував дозвіл на будівництво у Протасовому яру житлово-офісно-торговельного комплексу з готелем та паркінгом, що видали двом компаніям. 4 січня 2022 року Касаційний адміністративний суд визнав законним рішення Київської міської ради про заборону будівництва в парку “Протасів Яр”, поставивши крапку у цій справі. 

9 червня 2022 року Ратушний загинув на фронті. 14 липня 2022 року Київрада схвалила рішення про створення ландшафтного парка “Протасів Яр” у пам’ять про нього. 23 березня 2023 року Київський апеляційний суд ухвалив рішення на користь загиблого активіста та київської громади у справі проти компанії, яка хотіла забудувати Протасів Яр. 27 травня 2023 року у столиці відбувся фестиваль “Протасів Яр” пам’яті Ратушного. Головною метою заходу є популяризація правозахисних ініціатив.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • "Мінування" в Києві: під нову евакуацію потрапили вокзали та медзаклади, а в ТРЦ пройшли перевірки
  • У Києві ремонт скверу обійдеться майже у п'ять мільйонів гривень: що хочуть зробити
  • Київському метро присвятили 3d-інсталяцію на найбільшому екрані – відео
  • Укрзалізниця оголосила про додаткові рейси з Києва – розклад потягів на Харків та Васильків

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь