У Лаврі відкрили меморіальну дошку князя Острозького у річницю розгрому московської армії

У Києво-Печерській лаврі на північному фасаді Успенського собору встановили меморіальну дошку на честь українського державного, військового та церковного діяча, Великого гетьмана Литовського, князя Костянтина Острозького.

Успенський собор, мемориальна дошка Острозького

Урочисте відкриття меморіальної дошки

Встановлення меморіалу присвячене 509-м роковинам битви під Оршею (1514), в якій об’єднане українсько-литовсько-польсько-білоруське військо під керівництвом князя Острозького розгромило багатотисячну армію московитів царя Василя ІІІ. На заході були присутні представники посольства трьох країн та військові 30 омбр ім. князя Острозького і полку імені Кастуся Калиновського.

Військові на відкритті меморіальної дошки на честь князя Острозького

Захід відбувся за участю військових

Надбання Костянтина Острозького

Костянтин Острозький народився в 1460 році на Волині. Він став одним із найвидатніших полководців XVI століття. Став одним із найвидатніших полководців XVI століття — провів 65 битв, програв 3, брав участь в успішних кампаніях проти татар та Московської держави. 8 вересня 1514 року, в битві під Оршею, військо Костянтина Острозького розбило московське військо воєвод Івана Челядніна та Михайла Голиці.

Меморіальна дошка князя Острозького

Меморіальна дошка князя Острозького

Крім того, Костянтин Острозький був одним із найвизначніших меценатів та власників землі того часу, перетворив Острог на осередок слов’янської культури. Помер 11 вересня 1530 року в Турові, похований у Києво-Печерській лаврі. У 2014 році посол Литовської Республіки в Україні Пятрас Вайтєкунас було ініційував проєкт з відтворення надгробка князю Костянтину Острозькому, який був знищений разом із Успенським собором 3 листопада 1941 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Гра без королеви: яким був минулий рік у британській монаршій сім'ї без Єлизавети II
  • GoPro показали нову екшн-камеру Hero 12 Black: чим вона відрізняється від попередніх – відео
  • Окупанти вдарили ракетою по центру Кривого Рогу: влучили в адмінбудівлю, є жертви – фото

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь