У мережі показали, як будували метро в Києві – історичні фото

Київське метро – найбільше в Україні, і воно має свою історію. В соціальних мережах нерідко показують історичні фото столиці, а на цей раз – з’явилися кадри 80-х років, коли тільки будували станцію метрополітену “Либідська”.

Такі кадри з’явилися на сторінці “Київ, жива історія” в соціальній мережі. Ці фотографії були зроблені ще в 1984 році. Тоді в Києві тільки починали будувати станцію метро Дзержинська (сьогодні вона має іншу назву – Либідська). Йдеться також про будівництво вздовж вулиці Велика Васильківська. 

Будівництво столичного метро в 1984 році

Будівництво столичного метро в 1984 році

Слід зазначити, що станція метро Либідська з’явилася далеко не одразу. Цю станцію збудували лише через 24 роки після офіційного відкриття метрополітену в Києві. Першою станцію була “Хрещатик”, яку відрили ще в 1960 році. Після цього будівництво продовжувалося і сьогодні існує багато інших станцій – зокрема, “Університет”, “Вокзальна”, “Арсенальна” тощо. Цікаво, що будівництво метро в Києві починалося саме з червоної гілки. 

Будівництво метро в Києві в 1984 році

Будівництво метро в Києві в 1984 році

Станція “Либідська” відрізняється від багатьох інших завдяки своїй особливій архітектурі. Зокрема, там можна побачити особливе декоративне мистецтво. При цьому вестибюль станції поєднаний з підземними переходами: завдяки цьому пасажири легко можуть вийти на Либідську площу, вулиці Великої Васильківської та Антоновича.

Станція метро Либідська сьогодні

Станція метро Либідська сьогодні

Варто зазначити, що Либідська площа в 1980 році теж не виглядала так, як сьогодні. Чимало місця там було огороджено парканом, подекуди стояли гаражі. Сьогодні ж на цьому місці вже стоїть торговий центр Ocean Plaza, який є одним з найбільших в Україні. 

Либідська площа в 1980 році

Либідська площа в 1980 році

Метро в Києві

Раніше на екранах ТРЦ Gulliver показали тривимірний потяг. Цю інсталяцію присвятили київському метрополітену. Автори ролика зазначили, що за півтора року повномасштабної війни київське метро стало не тільки транспортом, а й рятувальником. Адже під час повітряної тривоги станції служать укриттям. Крім того, під час повномасштабної війни в метро навіть стали проводити концерти. 

Також в Київській міській державній адміністрації розповідали, що київське метро минулого тижня перевозило понад п’ять мільйонів пасажирів. Серед них мільйон людей – пільговики. При цьому місцева влада також нагадує про будівництво: йдеться також про ремонт ескалаторів.

“Тривають на підприємстві й планові роботи з утримання колійного господарства. Так, із 28 серпня до 4 вересня фахівці замінили 48 шпал та 4 бруси на стрілочних переводах. Окрім того, на станціях “Палац спорту” та “Либідська” проходять почергові капітальні ремонти ескалаторів”, – попередили в КМДА.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Метро і не тільки. Школярі Києва можуть скористатися безкоштовним проїздом у транспорті: як отримати учнівський квиток
  • З яким інтервалом ходять потяги в метро Києва
  • Київ отримав нові вагони метро від Польщі – як вони виглядають
  • У Києві на місці історичної будівлі, яка двічі горіла цього року, планують звести клубний будинок з апартаментами: всі подробиці

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь