Унікальний декор з жовтої цегли: у Києві вдруге врятували від розбору будинок Тарнавського – фото

На Андріївському узвозі у Києві знову розбирали будинок Всеволода Тарнавського, який має статус пам’ятки архітектури XIX ст. Ця вже друга спроба знищення цієї цінної споруди і, на щастя, її також вдалося зупинити.

Інформацію про розбір будинку Всеволода Тарнавського опублікував Дмитро Перов, засновник пам’яткоохоронного центру “Цегла”.

Він наголосив, що пам’ятку спробували розібрати вже вдруге. Першу таку спробу у вересні 2022 року громадскість Києва зупинила, але після цього будівля залишилася пошкодженою. Тоді демонтували частину головного фасаду першого та другого поверхів і почали розбирати внутрішні конструкції.

Дмитро Перов підкреслює, що Андріївський узвіз є вулицею-пам’яткою, а будинок Тарнавського розташований в охоронних зонах Софії Київської та Андріївської церкви. За його словами, демонтаж відбувався за захисними конструкціями, подалі від очей перехожих.

Це вже друга спроба розібрати будівлю. Першу - вдалося зупинити у вересні 2022 р.

Це вже друга спроба розібрати будівлю. Першу – вдалося зупинити у вересні 2022 р.

 

Паспорт об’єкта будівництва на території пам’ятки відсутній, — пише Перов.

Раніше чиновники КМДА заявляли, що жодних дозволів на проведення будівельних робіт у будинку Тарнавського вони не надавали, тим паче – не погоджено демонтах будинку.

Цього разу несанкціоновані роботи на Андріївському узвозі, 26, призупинено. Разом з інспекторами Департаменту територіального контролю подали відповідні звернення до поліції.

Роботи з демонтажу проводили скритно

Роботи з демонтажу проводили скритно

Будинок Всеволода Тарнавського – пам’ятка XIX століття

Також Перов зазначив, із посиланням на дослідника історії Києва Антона Короба, що будинок споруджено у 70-х роках XIX століття на замовлення титулярного радника Всеволода Тарнавського.

Будинок двоповерховий, на високому підвальному поверсі мав декор, зроблений з унікальної жовтої київської цегли з бароковими та ренесансними ремінісценціями.

Будинок є пам'яткою 19 століття

Будинок є пам’яткою 19 століття

Не лише розбирають, а навмисне спалюють…

Кількома дніми раніше на Подолі у Києві сталася пожежа у нежитловій будівлі на вулиці Дмитрівській, 23а. Будівля є пам’яткою архітектури XIX століття.

Причини пожежі поки що невідомі. Однак, активісти звинувачують у підпалі забудовника, який планує звести на місці будівлі так званий “клубний будинок”.

Це вже другий підпал цієї будівлі за останній рік. Перший підпал стався у жовтні 2022 року. Тоді пожежу також ліквідували, але будівлі було завдано значної шкоди.

Влада Києва заявила, що розпочала кримінальне провадження за фактом підпалу. 

Будівля на вулиці Дмитрівській, 23а була побудована у 1833 році. Вона є яскравим прикладом архітектури класицизму.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що замість ринку “Полісся” у столиці хожуть звети житловий квартал.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • У Києві планують витратити ще майже дев'ять мільйонів гривень на ремонт скверів: де триватимуть роботи
  • Звуки міста, довкілля та випадкових розмов: у Києві з'явиться акустичний парк – фото
  • Чому кияни виступають проти будівництва ЖК в екопарку Осокорки

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь