Забудовник збирається оскаржити заборону будувати ТРЦ на Хрещатику в Києві – подробиці скандалу

Найближчим часом  Київський окружний адмінсуд (КОАС) має розглянути справу №320/22602/23 за позовом ТОВ “Олімп-ЛТД” до Державної інспекції архітектури та містобудування (ДІАМ). Йдеться про будівництво торгового центру на вулиці Хрещатик, 23-Б, яке заборонили. При цьому проти будівництва виступили також і місцеві жителі. 

Як повідомило видання КВ, забудовник намагається скасувати приписи Державної інспекції архітектури та містобудування. Йдеться про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил при здійсненні реконструкції кафе на вул. Хрещатик, 23-Б з надбудовою, а також про зупинення підготовчих та будівельних робіт за вказаною адресою. Також забудовник хоче уникнути штрафу на суму 2,4 мільйона гривень. 

Зазначається, що раніше інспектори ДІАМ встановили, що забудовник захопив майже 40 квадратних метрів чужої території. У ЗМІ додають, що роботи проводить неназване ТОВ, яке свого часу отримало дозвіл на реконструкцію будівлі давно непрацюючого ресторану “Гімалаї”, який знесли ще в січні 2023 року. Реконструювати будівлю хочуть під торговий центр з п’яти поверхами та трьома підземними поверхами. 

При цьому мешканці будинків 21 та 23 на вулиці Хрещатик теж виступають проти цього будівництва. Місцеві жителі кажуть про те, що при будівництві підземних поверхів може бути пошкоджений фундамент (буроін’єкційні палі забурюются на глибину 12 метрів). Також жителі кажуть про те, що торговий центр будують у підпірній стіні вказаних двох житлових будинків, які є пам’ятками архітектури та містобудування, охоронні номери 486-Кв та 163-Кв.

Що відбувалося раніше?

На початку 2019 року олова ОСББ “Центр” Володимир Апушкін зареєстрував на сайті Київради петицію щодо будівництва торгового центру на вул. Хрещатик, 23-Б. Він просив керівництво КМДА і Київраду скасувати рішення щодо відведення землі у власність ТОВ “Олімп-ЛТД” “через суттєві порушення законодавства”. Тоді було вказано, що значна частина землі за цією адресою могла бути приватизована шляхом шахрайства. Також додається, що було й розслідування правоохороними органами, проте про результати нічого невідомо. 

Апушкін також вказував на те, що ця земельна ділянка входить до меж Центрального історичного ареалу Києва і розташована на території пам’ятки містобудування місцевого значення “Вулиця Хрещатик”. Саме тому, вважає він, будівництво торгового центру там не є законним. Водночас і залишати ділянку колишнього ресторана просто так не можна, переконаний він, адже “протягом останніх декількох років перебуває у занедбаному стані й вже стала пристанищем для людей низької соціальної орієнтації”. 

Ця петиція в результаті набрала достатньо голосів. У квітні того ж року міський голова Віталій Кличко “розписав” петицію для “розгляду в установленому порядку”. Проте після цього, як зазначають журналісти, “слід загубився”. Адже ніде не зазначають, які рішення були прийняті місцевою владою після цієї петиції. 

Судові засідання та питання законності

У липні 2020 року голова ОСББ “Центр” Володимир Апушкін звернувся до Печерського районного суду Києва із позовом про визнання недійсним свідоцтва про право власності на нежитловий будинок на вул. Хрещатик, 23-Б. Він також просив суд зобов’язати забудовника зробити демонтаж прибудови, яка знаходиться на лівій терасі (прямо між житловими будинками 21 та 23). Мешканці будинків, виступаючи на суді в якості свідків, повідомили, що внаслідок спірної добудови у їхній багатоповерхівці з’явилися тріщини.

Крім того, на розгляд суду додавали довідку Головного управління охорони культурної спадщини КМДА від 25 листопада 2010 року, у якій чиновники повідомили, що будинок на вул. Хрещатик, 23, згідно з рішенням Київського міськвиконкому від 21 січня 1986 року №49, перебуває на обліку, як пам’ятка архітектури місцевого значення.

Уже 17 липня 2022 року Печерський районний суд Києва повністю задовольнив позов голови ОСББ “Центр”. Згідно з рішенням суду, забудовник повинен демонтувати прибудови до колишнього ресторану “Гімалаї” (йдеться про площу 77,4 квадратних метри). Однак забудовник подав апеляцію – засідання в Київському апеляційному суді відбудеться вже 5 вересня 2023 року. 

Незаконні забудови в Києві

Раніше повідомлялося, що на місці гаражних кооперативів на вулиці Козелецька в Києві з’явилося фактично ціле мінімістечко-самобуд. Частина з нових об’єктів є надбудовою одноповерхових гаражів, а також є повноцінні новобудови. В деяких випадках ці будівлі здаються в оренду. 

“Вулиця Козелецька стала схожою на лабіринт хаотично розміщених будівель. Така “недисциплінована” багатоповерхова забудова створює хаос і погіршує якість життя мешканців нашого району. Це не тільки порушує його естетику, але й створює додаткові проблеми для місцевої інфраструктури. Здається, деякі з цих споруд не відповідають будівельним нормам і стандартам. Це може бути небезпечно для життя людей, які використовують ці приміщення”, – переконаний місцевий житель Артем. 

При цьому є проблеми не тільки з будівництвом, але й зі знесенням старих будівель. Нещодавно стало відомо, що на  Жилянській третій день поспіль тривають роботи з розбору одноповерхового будинку-садиби 1860-х років побудови. Активісти викликали поліцію, проте на територію нікому потрапити не вдалося. Відомо, що там забудовник планує звести бізнес-парк. Активіст Дмитро Петров зазначив, що цей будинок є одним з найстаріших прикладів забудови вулиці. При цьому споруда внесена до “Списку Кличка по культурній спадщини”. 

Нагадаємо, раніше в Київській міській адміністрації підтвердили законність будівництва в промзоні на Почайній. 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь