А ви впевнені, що за вами ніхто не слідкує через ПК? Ознаки того, що вам не пощастило

За користувачами ПК досить легко стежити — але і розкрити таке стеження не так вже складно. Щоб засікти шпигунів на вашому комп'ютері, досить звіритися з десятком простих пунктів. Наприклад, придивитися до того, як ваш пристрій тримає заряд і чи блимає лампочка, інформує Ukr.Media.

Напевно іноді вам здається, що з вашим комп'ютером щось негаразд: то на робочому столі щось змінилося, то батарея розряджається швидше, ніж раніше. Зрозуміло, часто йдеться про легкий ступінь параної, але іноді у вашому ПК дійсно хтось "живе".

Саме час визначити, чи є на вашому пристрої шпигунські програми і чи не перехопив хтось управління. Ось 10 ознак того, що вам не пощастило.

ПК швидко розряджається

Якщо на вашому пристрої у фоновому режимі працює якесь програмне забезпечення, про яке ви не знаєте, то воно зазвичай використовує потужність центрального процесора. Серед таких програм можуть бути шпигунські або шкідливі програми. Крім того, ваш ноутбук може швидко втрачати заряд, якщо він заражений вірусом або хтось майнить на ньому криптовалюту без вашого відома. Через це ноутбуки розряджаються швидше, ніж зазвичай.

ПК повільно працює

Якщо ваш комп'ютер досить новий, але раптово почав працювати набагато повільніше, ніж раніше, це теж може викликати підозри. Таке уповільнення може бути викликане зараженням шкідливою програмою, такою як комп'ютерний черв'як або троянський кінь. Найчастіше такі програми потрапляють на комп'ютер, замаскувавшись під легальне ПЗ і споживають багато ресурсів процесора.

З'являється багато спливаючих вікон

Якщо по всьому екрану ви бачите спливаючі вікна і плагіни, це може означати, що ви заразили ПК рекламним вірусом. Правда, найчастіше це просто рекламні і фішингові вікна, від яких можна позбутися за допомогою програм та розширень AdBlock.

Програми часто «вилітають»

Якщо у вас на ПК часто зависають або аварійно завершують роботу програми, це теж може бути пов'язано з витівками хакерів. Річ у тім, що деякі системи для збору інформації вбудовуються в код програми і можуть гальмувати їх роботу.

Вебкамера сама починає запис

Якщо ви помітили, що вогник у вашої вебкамери чи мікрофона загорівся і запис почався самостійно, то це особливий привід для тривоги. Таким чином зловмисники можуть не просто вкрасти ваші дані, але і отримати зразок вашого голосу, зберегти фото і відео з вами. Тут є своя проблема. Часто помітити те, як камери або мікрофон почали запис, просто неможливо: все відбувається приховано. Тому якщо ви дійсно переживаєте, що хтось запише вас на камеру, варто її заклеїти або прикрити. А мікрофон включати тільки при необхідності.

Лампочка блимає

Крім індикатора роботи вебкамери на ноутбуках можуть бути і інші «вогники». Наприклад, лампочки можуть відображати надсилання і отримання даних з комп'ютера на комп'ютер. Якщо ще хтось отримав доступ до вашого пристрою, ви можете помітити, що індикатор відправки і отримання блимає, навіть якщо ви нікому нічого не відправляєте і взагалі не користуєтеся інтернетом. Це може означати, що вірус або шпигунське ПЗ вивантажує дані з вашого комп'ютера без вашого відома.

Домашня сторінка виглядає не так, як зазвичай

Ще один тривожний знак — домашня сторінка вашого браузера. В наші дні для багатьох користувачів це вже не показник: для них інтернет починається з вбудованою сторінки з посиланнями. Але якщо ви по-старому використовуєте одну і ту ж задану вами ж домашню сторінку, варто напружитися, якщо вона відрізняється від того, яку ви звикли бачити. Це може означати, що ваш комп'ютер заражений і перенаправляє вас не на ті сайти, які ви хотіли б бачити.

В історії браузера щось не те

Іноді варто перевірити історію свого браузера і подивитися, чи всі сайти у цьому списку вам знайомі. Швидше за все, ви не знайдете нічого особливого. Але якщо в історії виявляться сторінки, на які ви точно не заходили, це може бути ознакою того, на що вам потрібно звернути увагу. Підозріла активність браузера може означати, що хтось намагався отримати доступ до ваших даних.

Автоматичне перенаправлення

Якщо ви щось шукаєте в Google і він перенаправляє вас на незнайомий і підозрілий сайт замість того, щоб показати результати пошуку, це проблема. Теж саме відноситься і до випадків, коли ви намагаєтеся зайти на звичну сторінку, але в браузері відкривається зовсім інше вікно. У цьому разі варто перевірити розширення вашого браузера і видалити ті, які вам не потрібні.

На ПК з'явилися нові програми

Один з найбільш поширених способів стежити за вами через комп'ютер — використання шкідливих програм. Тому варто зрідка заглядати до списку програм, встановлених на вашому ПК, сортуючи їх за датою додавання. Якщо ви бачите щось новеньке, чого ви самі ніколи не звантажували, варто погуглити, що це таке. Якщо програма не сертифікована і не потрібна для правильного функціонування вашого ПК, її і всі пов'язані з нею папки і файли потрібно видалити. І обов'язково перевірити комп'ютер за допомогою антивірусу.

Як убезпечити себе і свій ПК?

Правила безпеки в інтернеті дуже прості — але чомусь до них дослухаються не всі. Так, багато користувачів не вирішуються оновлювати систему вчасно, хоча це і є основна запорука безпеки. З кожним оновленням ваш комп'ютер більше «дізнається» про небезпеки і вчиться їм протистояти. Крім того, варто уникати підозрілих сайтів, не відкривати електронні листи від невідомих відправників і не переходити за посиланнями, не знаючи, куди саме вони ведуть. Крім того, фахівці радять встановити надійну антивірусну програму і регулярно перевіряти комп'ютер з її допомогою. Якщо на ПК стоїть Windows 10 і у вас немає звички заходити на дивні сайти і звантажувати піратські програми, то не варто так переживати.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь