Дивні речі, що відбуваються з вами уві сні

Паралізованість

Коли людина досягає фази швидкого сну, м'язи в його руках на якийсь час паралізуються. Це дуже корисно, оскільки, наприклад, коли сон занадто активний або поганий, індивід може просто почати розмахувати кінцівками. У деяких також може відзначатися «сонний параліч», коли тіло залишається нерухомим ще протягом кількох хвилин після пробудження.

Повтори

Нерідко людям можуть знову і знову сниться одні й ті ж сни. Вчені відзначають, що таке явище може свідчити про невирішені проблеми, які переслідують людину в моменти неспання. Втім, сон не завжди явно вказує на хвилюючу тему. Наприклад, якщо сниться, що ви провалюється іспит, хоча давно закінчили школу, це може говорити про труднощі на роботі.

Очищення

Щодня наш мозок поглинає неймовірні обсяги інформації, однак якби все це запам'ятовувалося, то сталася би «перевантаження», що заважає згадати дійсно значущі речі. Тому вночі, поки людина спить, мозок займається сортуванням отриманих відомостей, видаляючи самі непотрібні.

Схуднення

Під час сну цілком реально схуднути, оскільки в цей період організм нічого не поглинає. Дослідження показують, що в середньому за годину здорового сну можна втратити до 60 ккал. Особливо корисно такий ефект поєднувати з правильним харчуванням і спортом в період неспання.

Падіння

У багатьох при спробі заснути або перед пробудженням виникало відчуття, ніби він падає. Вчені пов'язують це з залишковою енергією, а також є версія, що, оскільки м'язи розслаблюються, мозку здається, що «господар» падає, тому він намагається його «зловити».

Розмови

Приблизно 5% громадян говорять уві сні, що частіше проявляється у дітей, ніж у дорослих, а також серед чоловіків, ніж серед жінок. Розлад досить невинний, хоча обрані теми часом можуть здаватися досить дивними.

Збудження

Відчуваати збудження уві сні можуть як чоловіки, так і жінки, але це не пов'язано з сексуальними снами чи фантазіями. У період швидкої фази сну мозок настільки активний, що йому необхідно більше кисню, тому в тілі відчутно посилюється кровотік. Як підсумок, в нижню частину тулуба приливає кров, викликаючи збудження. В окремих випадках індивід навіть може піддатися пристрасті прямо уві сні.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь