Вчені знайшли під дном океану невідомий світ живих істот

Вчені, які працювали на борту судна Інституту океану Шмідта, виявили під дном Тихого океану на глибині близько 2,5 кілометрів нову екосистему, інформує Ukr.Media.

Дистанційно керований апарат SuBastian допоміг міжнародній групі дослідників очистити ділянку дна на Східно-Тихоокеанському підйомі Центральної Америки. У 70-х роках минулого століття на цій ділянці відбулося відкриття гідротермальних джерел, які виливали гарячі та багаті на мінерали рідини в темні глибини океану.

За підсумками нового експерименту дослідники відкрили нову систему і таким чином отримали новий доказ можливості існування життя в подібних місцях.

За словами виконавчого директора Інституту океану Шмідта Джіотика Вірмані, людству давно відомо, що сушу, підземні порожнини та океан населяють різні тварини. Однак дослідники вперше намагалися знайти істоти під гідротермальними джерелами.

Їм це вдалося, тому що вчені виявили хробаків, равликів, бактерій і трубочників, які викликали найбільше здивування. Йдеться про глибоководних тварин, які подорожують під дном через вулканічні рідини для колонізації нового середовища проживання.

"Це відкриття значно розширило наше розуміння життя тварин у глибоководних гідротермальних джерелах", — поділилася еколог Моніка Брайт з Віденського університету.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь