Напої, які можуть спровокувати запор

Запор в більшості випадків є результатом неправильного харчування. Проблема може виникати після частого вживання тих чи інших продуктів. Експерти назвали, які напої можуть провокувати запор, інформує Ukr.Media.

Алкогольні напої

Зловживання спиртним небезпечне при будь-яких умовах. Це може призвести до виникнення цілого ряду проблем зі здоров'ям, у тому числі і запору. Алкоголь провокує зневоднення, а для нормального стільця необхідна достатня кількість рідини. Крім того, спиртне впливає на функціонування всього організму, сповільнюючи перистальтику шлунково-кишкового тракту, що своєю чергою ускладнює спорожнення кишечника. Більш того алкогольні напої підсилюють зростання шкідливих кишкових бактерій, що в підсумку може завершитися здуттям живота і запором. У деяких випадках у людей, які п'ють багато спиртного, може відбуватися запалення слизової оболонки кишечника, що впливає і на роботу шлунку. Чи викличе алкоголь запор чи ні, залежить від кількості і виду алкоголю, який вживає людина. Щоб мінімізувати шкоду подібних напоїв, важливо пити велику кількість води.

Молоко

Молоко є одним з найбільш корисних напоїв. Воно містить безліч поживних речовин, в числі яких кальцій, вітамін B12, білок. Однак у деяких людей через молоко можуть виникати проблеми з травленням. Якщо людина страждає різними порушеннями роботи шлунково-кишкового тракту, слід з великою обережністю вживати подібний напій. У коров'ячому молоці присутній особливий білок, який може знищувати корисні бактерії при непереносимості лактози. У таких людей може з'являтися нудота, блювота і діарея після молока. Ці симптоми призводять до зневоднення, за яким піде запор.

Кава

Цей напій по-різному впливає на організм людей. Деякі відчувають себе краще після його вживання, але іноді кава стає причиною здуття живота і запору. Кофеїн призводить до частого сечовипускання, через що організм втрачає рідину і збільшується ризик запору. Каву не рекомендується пити людям з синдромом роздратованого кишечника, оскільки вона може погіршити стан пацієнта.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь