Розвіюємо деякі поширені міфи про біль в горлі

Біль в горлі у холодну пору року не є рідкістю. Але подібний симптом не можна ігнорувати, оскільки він може виникати з кількох причин, і при наявності однієї з них знадобиться серйозне лікування. У цій статті поговоримо про те, в якому випадку доведеться вдатися до антибіотиків, а також спробуємо розвіяти деякі поширені міфи про біль в горлі.

Міф 1. Холод – головна причина виникнення ангіни

Людина може пити холодні напої, їсти взимку морозиво, купатися в крижаній воді і при цьому не захворіти, а хтось береже себе, але в підсумку все одно стикається з хворобою. Вся справа в тому, що ангіна є інфекційним захворюванням і холод тут ні при чому. Найбільш серйозний вид ангіни провокує бета-гемолітичний стрептокок групи А. Підступність цієї бактерії полягає в тому, що вона може непомітно перебувати в організмі, але в певний момент активізуватися.

Міф 2. На ангіну хворіють тільки діти

На відміну від дорослих людей, діти до 16 років насправді хворіють набагато частіше. Лише в одному випадку виникнення больових відчуттів в горлі з десяти у дорослого підтверджується ангіна. Однак це не привід думати, що після повноліття можна не боятися ангіни. Коли доросла людина стикається з хворобою, вона протікає вкрай важко, інформує UkrMedia.

Міф 3. Біль в горлі пройде самостійно

Це твердження вірне у випадках вірусної ангіни. Якщо ж збудником хвороби виступає бактерія, що буває в 25% випадках, то відсутність лікування загрожує серйозними наслідками для здоров'я, наприклад, пороком серця. Бактеріальна ангіна супроводжується високою температурою, збільшеним розміром лімфовузлів, сильними головними болями і почуттям слабкості.

Міф 4. На ангіну не можна заразити інших

Заразитися ангіною дуже легко, оскільки вона передається повітряно-крапельним шляхом. Для того щоб уберегти близьких людей від хвороби, необхідно регулярно проводити вологе прибирання, провітрювати приміщення і часто мити руки. Лише через 24 години після першого прийому антибіотиків, хвороба перестає бути небезпечною.

Що робити при підозрі на ангіну? В першу чергу необхідно оцінити симптоми. При ангіні у людини немає нежиті або кашлю, однак погіршується самопочуття: з'являється слабкість, через кілька днів підвищується температура. При виявленні у себе подібних ознак важливо відразу звернутися до лікаря. Він пропише курс антибіотиків, які допоможуть не допустити появі ускладнень. Цей засіб ефективний, якщо буде призначено в перші 10 діб після початку хвороби. Щоб точно визначити збудника ангіни, лікар може призначити спеціальний аналіз. Почавши прийом антибіотиків, не кидайте проходження курсу на півдорозі, навіть якщо ви відчуваєте себе вже добре. Щоб підтвердити повне одужання, лікар може попросити вас здати аналіз повторно.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь