Приховані ознаки, які вказують на підвищений холестерин

Високий рівень холестерину небезпечний у першу чергу тим, що багато років цей факт може бути невідомий людині, поки у неї не розвинуться небезпечні для життя захворювання. Саме з цієї причини важливо розпізнати приховані симптоми стану, щоб своєчасно змінити спосіб життя і привести в норму цей показник. Підказки, які вкажуть на підвищений холестерин, потрібно шукати на шкірі і очах, інформує Ukr.Media.

Біль в руках

Коли в організмі відбувається накопичення жирових відкладень, вони закупорюють артерії. Цей стан називається атеросклерозом. Відкладення жиру складаються з холестерину, жирних речовин, продуктів життєдіяльності клітин, кальцію і фібрину. Досить часто при накопиченні жиру відбувається закупорка кровоносних судин рук. Якщо процес відбувається безперервно, то він може провокувати хворобливі відчуття в руках.

Нарости на шкірі

Ще однією ознакою того, що в організмі може збільшуватися рівень холестерину, є поява на шкірному покриві наростів, що мають жовтий і помаранчевий відтінки. Новоутворення можуть з'являтися на абсолютно різних ділянках тіла, але частіше вони виникають в куточках очей, на долонях або задній стороні гомілок. У разі виявлення наросту на шкірі, варто звернутися до лікаря і здати аналіз крові, який допоможе визначити рівень холестерину в крові.

Кільця навколо рогівки

Не менш характерною ознакою високого рівня холестерину і атеросклерозу, що розвивається, є кільця, що виникають в очах. Вони мають блакитний і сірий відтінки, і утворюються з зовнішньої сторони рогівки. Подібне явище часто називають старечою дугою, оскільки ризик її виникнення помітно збільшується з віком. Однак кільця можуть з'являтися і у людей середнього віку. Сама по собі так звана дуга не несе загрозу здоров'ю очей, проте, варто розуміти, що вона формується навколо рогівки тільки, коли в очах накопичується велика кількість холестерину.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь