Вченими знайдений легкий спосіб запобігти втраті розуму

Вчені Університету штату Мен (США) і Університету Південної Австралії підтвердили, що середземноморська дієта дозволяє загальмувати зниження інтелектуальних здібностей з віком

У дослідженні, яке почалося в 1974 році, були проаналізовані дані 3400 осіб для виявлення взаємозв'язку між прихильністю до середземноморської дієти і когнітивними функціями серед літніх людей, що проживали на території США. У більшості попередніх досліджень, що продемонстрували користь дієти, брали участь добровольці, які належали популяціям Середземномор'я, тому отримані висновки в тих випадках були неоднозначними, інформує Ukr.Media.

Результати нової роботи показали, що у тих, хто споживав такі продукти, як оливкова олія, овочі, фрукти, бобові, цільне зерно і червоне вино, зниження когнітивних функцій було невеликим або помірним. При цьому оцінювалося просторове мислення, пам'ять, увага й інші показники протягом п'ятирічного періоду.

Дослідження було обсерваційним, тому не можна говорити про однозначний причинно-наслідковий зв'язок. Водночас вчені підкреслюють, що отримані дані з великою ймовірністю вказують на користь середземноморської дієти як методу профілактики старечого недоумства.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь