Що змінилося в оплаті за проїзд у транспорті Києва: докладне роз’яснення від КМДА

У Києві під час оплати за проїзд у транспорті змінили час списання коштів. Відповідні зміни запрацювали з 4 жовтня, але більшість мешканців столиці не розуміють, як розраховуватись. У КМДА говорять, що це технічне рішення дозволяє економити на оплаті транзакцій. 

Як зазначають у “Києві Цифровому”, списання коштів після кожної другої поїздки впливає виключно на час, коли з картки спишуться гроші. Це не зміна способів оплати, не підвищення вартості проїзду, і з пасажирів не списуватимуть кошти вдвічі більше за нездійснені поїздки. Всі правила і можливості оплати проїзду лишаються, як і були. Єдина зміна – час, коли ви побачите зняття коштів з картки. Задля економії система буде чекати, поки пасажир здійснить другу поїздку, щоб списати одразу за дві. Ви проїхали в транспорті лише раз? Кошти за одну поїздку просто спишуться ввечері після 21:00. 

Зміна часу списання коштів також не вплине і на контроль оплати проїзду. Щоб впевнитись, що ви оплатили проїзд контролеру достатньо знайти номер вашої картки в системі. Це можна зробити за 4 останніми цифрами картки, або повторним прикладанням картки чи телефона до валідатора.

Якщо контролер вимагає банківську виписку або повідомлення про списання, звертайтесь зі скаргою на гарячу лінію Київпастрансу: 0 800 504 411. Сплата за кількох пасажирів: все так само залишається без змін. В метро можна сплатити за кількох пасажирів на відповідних турнікетах, а в наземному транспорті провезти друга можна поки що лише за допомогою своєї транспортної карти або QR-квитка в застосунку. Якщо за день ви здійснили понад дві поїздки, то кошти списуватимуться після кожної другої поїздки:

  • Перша поїздка – система не знімає кошти.
  • Друга поїздка – система знімає гроші за першу і другу.
  • Третя поїздка – система не знімає кошти.
  • Четверта – система знімає гроші за третю і четверту.

Якщо ви проїхали лише один раз, то гроші спишуться після 21:07. А якщо повертатиметесь додому пізно, і друга поїздка відбудеться після 22:00 – система спише гроші протягом наступного дня.

“Сам шлях оплати залишається незмінним. Змінюється лише час списання грошей з картки. Це розповсюджена практика у світі для оптимізації зайвих витрат на оплату кожної окремої транзакції”, – наголосили у “Києві Цифровому”.

Виправдання КМДА

Громадська організація “Пасажири Києва” звернула увагу, що КМДА доводиться виправдовуватися за зміни в оплаті через власну недалекоглядність. Вони зробили економічно не привабливими проїзні квитки для пасажирів.

“Хоча років з 10 тому кияни ними користувалися досить активно. І тому люди тепер дуже чутливі в змінах щодо разових поїздок. Більшість європейських міст роблять для своїх жителів дешеві проїзні квитки і дорожчі разові поїздки, які розраховані на гостей та туристів. У Києві ж все навпаки”, – наголосили у громадській організації. 

Докладне роз'яснення від КМДА щодо оплати за проїзд у транспорті Києва

Докладне роз’яснення від КМДА щодо оплати за проїзд у транспорті Києва

Правила оплати проїзду в транспорті Києва не змінилися

З 4 жовтня у наземному транспорті кошти за проїзд, у разі оплати банківською карткою, списуватимуться після кожної другої поїздки. Якщо пасажир здійснив лише одну поїздку за день – кошти за цю поїздку спишуться ввечері, після 21:00. Якщо друга поїздка відбувається після 22:00, система протягом наступного дня очікуватиме на ще одну поїздку, щоб списати кошти за дві одразу. І якщо не дочекається – спише гроші знову після 21:00.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Розчищення річки Либідь у Києві: чому це важливо та що говорять у КМДА про майбутні роботи
  • Кияни проти забудовників: що вирішив суд щодо озера Вирлиця
  • На київському вокзалі встановили величезні металеві труби: навіщо і що це значить
  • У вересні Віталій Кличко багато подорожував Європою: куди та навіщо їздив мер Києва

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь