У киянки викрали телефон та списали з кредитної картки Монобанк майже 25 тисяч гривень: яким було рішення суду

У жінки викрали телефон і через додаток Monobank списали кредитні кошти. Їх переказали на карту іншої фінустанови. Клієнтка написала заяву до поліції та звернулася до суду. 

Як йдеться у рішенні Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області, 19.03.2019 року жінка уклала договір про надання банківських послуг Monobank та оформила кредитну картку з кредитним лімітом 5 тисяч гривень. Надалі без погодження клієнтки збільшив кредитний ліміт до 25 тисяч гривень.

02.02.2021 року по вулиці Дніпровська Набережна, 12 у Києві невідома особа таємно викрала мобільний телефон жінки. Вона одразу ж звернулася до банку через додаток Telegram із вимогою блокування картки. Працівники фінустанови розповіли, що через додаток Monobank шахрайським шляхом її кредитні кошти переказали на рахунок в Райффайзен банк аваль, а саме о 19:17 – 10 397 гривень 97 копійок, о 19:18 – 10 400 гривень, о 19:18 – 4 056 гривень.

Жінка подала заяву про вчинення злочину до поліції. Підрозділ дізнання Дарницького управління поліції Головного управління Національної поліції в Києві відкрив кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 Кримінального кодексу України. Вона також надіслала на адресу банку листи із проханням зупинити нарахування процентів та припинити облік неправомірно нарахованих на неї зобов’язань.

Банк просив відмовити у задоволенні позову жінки. Адже вона зобов’язана вживати заходів щодо запобігання втраті банківської інформації та відповідальна за всі операції проведення через мобільні додатки, оскільки це передбачено умовами і правилами обслуговування фізичних осіб в АТ “Універсалбанк”.

Рішення суду

Суд вирішив задовольнити позовну заяву жінки в повному обсязі. Договір про надання банківських послуг “Monobank” від 19.03.2019 року укладений між нею та АТ “Універсалбанк” потрібно розірвати, а також припинити нарахування по її картці/рахунку щомісячних платежів та відсотків. Фінустанову зобов’язали відновити залишок коштів на картковому рахунку до того стану, у якому він був перед виконанням несанкціонованих операцій, тобто станом на 01.02.2021 року.

Визнати незаконним і скасувати нараховані за період з 02.02.2021 року щомісячні платежі, проценти, пеню та інші штрафні санкції за користування кредитним лімітом, що утворилися внаслідок проведення транзакцій 02.02.2021 року на суму 24 853 гривень 97 копійок. Стягнути з АТ “Універсалбанк” судовий збір на користь держави у сумі 4 295 гривень.

“Оскільки судом не встановлено доказів, які безспірно доводять, що позивачка своїми діями чи бездіяльністю сприяла втраті, незаконному використанню ПІН-коду або іншої інформації, яка дає змогу ініціювати платіжну операцію, тому її позов слід задовольнити в повному обсязі”, – зазначили у суді. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • У Києві знімають радянську символіку з обеліска "Місто-герой Київ" на Галицькій площі – фото
  • Злочини на Майдані: ексберкутівець, що брав участь у побитті людей під час Революції гідності, отримав покарання
  • Харківські угоди: Януковича та Азарова в Україні судитимуть заочно – Офіс генпрокурора
  • Киянин облаштував екзотичний сад з бананами біля Солом'янського ринку – фото

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь